Heartsdales
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Heartsdales

Un forum rpg..
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Un spital ...oarecare .

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:09 pm

Intrata in cusca leilor nebuni garzile din spatele meu incepura sa tremure.cu pasii marunti am intrat intr'o camera in care o fata se zbatea.
-Sa vedem Clarice ..ce ai ?
Ma privi cu ochii mari ,parca rugandu-ma sa o las in pace.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:30 pm

Okinari se plimba pe holurile spitalurile facand diferite vizite, avand foarte multi prieteni pe aici [ Laughing ]. Se opri la salonul in care Nokoroni o speria pe domnisoara.
-Hey ce se intampla?
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:32 pm

-Okinari ...ma bucur sa te revad ..ma rog..ai putea ramane putin?treaba va iesi urata .
m-am adresat apoi fetei:
-Clarice ...stiu ca dupa ce ai vazut tragedia mintea ta a luat-o razna insa ...avem nevoie de tine pentru a iti razbuna familia .te rog...spune-mi unde e el.
Fata lesina brusc in bratele mele.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:35 pm

-Ai o influenta asupra oamenilor Nokoroni..remarca baiatul punandu-se in dreapta fetei. Acu nu cred ca va mai fi de ceva folos..!
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:37 pm

-Influenta mea negativa vine de la meseria mea.nu eram asa daca nu as fi fost luata si antrenata de catre FBI si nu as fi fost obligata sa invat pentru a fi "agentul perfect" .
am pus'o pe Clarice pe pat.
-Clarice Stillton ..18 ani ...cauza nebuniei sale vine de la faptul ca si'a vazut parintii ucisi de Mayer Goldsmith ...numele lui de familie ti se pare cunoscut?
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:40 pm

-Nu-mi spune...sunteti rude, nu-i asa? intreba el cand isi dadu privirea spre victima, apoi inapoi catre agenda.
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:42 pm

-Tata adoptiv ..si de aia sunt asa ..gandul ca sunt fiica unui gangster nenorocit ma sfasie ...Poate intr'o zi vei intelege insa pana atunci ai un raport de intocmit.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:47 pm

-Da, am inteles, sa traiti..! Ma scuzati putin..!
Acesta isi lua pixul si foaia din dosar, incepand sa "mazgaleasca" pe ea.
-"De ce nu fac oamenii meseria asta mai usoara..!?"
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:51 pm

Ma plimbam prin camera uitandu-ma la pereti si aerul era asa inchis .
-Nici nu ma mir ca se simte rau .
M-am adresat baiatului.
-Ma duc sa vorbesc cu doctorii ..asteapta aici putin si in caz ca victima se trezeste dai pilula de pe masa.
M-am dus la doctor :
-Pot sa vad ce pastile si tratamente le dati?
D : -Desigur doamna .
Mi-a dat o pastila ciudata ...
-O iau eu .
m-am intors la Okinaki.
-auzi ,eu cred ca astia nu le dau ce trebuie.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:55 pm

-Nu? Vrei sa zici ca in loc de pastile ii da droguri? Asta ar insemna ca doctorii si asistentele sunt mituiti..ha speta umana "incepe sa ma dezguste din ce in ce mai mult"..Ca tot vorbind adaug si partea asta la raport? intreba Okinari invartind pixul in mana.
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 2:58 pm

-Mai intai trimitem pastila asta la laborator .
am aruncat-o pe geam si imediat cazu in mana unui baiat blond ,intr-un costum alb .
-Felix ,stii unde sa o duci ..grabeste-te .
F : Am inteles ,sa traiti ,doamna general .
-De trait traiesc insa daka tu nu te grabesti nu vei mai trai.
Baiatul o lua la fuga.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:02 pm

-Ce severa sunteti..in orice materia sau va comportati asa numai la servici ?
Baiatul isi aseza inapoi pixul in buzunar si dosarul la locul lui.
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:04 pm

-Sincera sa fiu ,sergent,cu ...tine si cu victimele nevinovate nu sunt chiar asa de rea.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:08 pm

-E-o mare onoare sa aud lucrul acesta doamna general..! Vom sta aici pana ce victima se va trezi doamna general ?
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:12 pm

-Nu ,pana ce vor veni rezultatele ...
Si brusc Felix intra ..
-Pentru dvs.
-Merci beaucoup mon cher.{multumesc mult dragul meu}
Am citit cu voce tare:
-"Un medicament ce ..paralizeaza corpul treptat si poate chiar si sa duca stari de pierdere a memoriei , slabire a sistemului imunitar si cancer daca este luat in doze mari.acest medicament poate fi luat si ca un fel de pudra care se toarna in substantele lichide .."
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:17 pm

-Deci am avut dreptate, intr-un cuvant e-un drog..spuse baiatul pe-un ton soptit, ascunzand si reactia uimirii la ceea ce tocmai auzise. Ce ziceti c-ar trebui facut doamna general? Caci daca o mai lasam mult aici s-ar putea s-o dea din rau in mai rau..!
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:19 pm

-Chemam intariri.
am sunat si 7 masini pline cu agenti venira si o luara pe fata .
-Ciudat e ca numai ei i sa dat doza asta si medicamentatia asta.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:22 pm

-Deci ca alta concluzie se afla un intrus in spital, dar la cati doctori si asistente sunt, nici ca se pune problema de a-l gasi sau a o gasi vreodata.
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:26 pm

-Nu tocmai...Cine le da medicamtele cel mai des si prezinta semne de suspiciune? apropo ..sergent Okinari incepe sa mai scri la raport ...
Felix :-Un domn putin mai in varsta ..cu varsta cuprinsa intre 40 si 45 de ani.
-Valetul familiei Goldsmith,Igor.
Am intrat intr-un fel de cabinet ...
-Felix ,acopera-ma daca e nevoie iar tu Okinari ai grija de dosar si de viata ta.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:29 pm

-Doamna general doar n-ati inebunit sa intrati singura in gura leului ?si in plus nu stiti daca e inarmat sau nu, iar acu presupun ca nu aveti arma asupra dumneavoastra.."caci nu va lasa in spital asa.."
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:32 pm

-am ceva mai buni ..puterile supra-naturale.
brusc ,Igor arunca cu un cutit in umarul meu.mi l-am scos incet iar rana se vindeca.
-Atata poti?
Igor: -Conitza Nokoroni..ce ai mai crescut .semanati din ce in ce mai mult cu tatal dvs.
L-am atacat calma .
-eu nu seman cu un criminal.
i-am tras un pumn iar el se izbi fix de perete.
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:35 pm

-"Wow doamna general este chiar buna..!" isi zise el privind stupefiat scena. Se pare ca stiti sa va descurcati, atunci n-am sa intervin..!
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:38 pm

-Bine.
L-am luat de haina pe IGOR apoi l-am trantit de podea incepand apoi sa il lovesc in scarba cu picioarele.
-aduceti un doctor ..nu de aici.un doctor care sa ii vindece ranile.vreau sa ii arat ca nu seman cu stapanul lui
Sus In jos
Okinari
Admin
Okinari


Mesaje : 260
Data de înscriere : 29/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:45 pm

Okinari suna la o ambulanta.
-"Ce retoric suna..sa vina o ambulanta la un spital..!"
Dupa vreun sfert de ora de contraziceri si date la telefon, acesta inchise clapita zicandu-si : -"Lumea asta e plina de idioti..!" Ambulanta va ajunge aici in 5 minute doamna general..
Sus In jos
Nokoroni_Goldsmith

Nokoroni_Goldsmith


Mesaje : 79
Data de înscriere : 30/12/2008

Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . EmptyJoi Ian 01, 2009 3:46 pm

-Ok..nu vreau sa il pierd ..face o facea perfecta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Un spital ...oarecare . Empty
MesajSubiect: Re: Un spital ...oarecare .   Un spital ...oarecare . Empty

Sus In jos
 
Un spital ...oarecare .
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Heartsdales :: R P G W O R L D :: Spitalul de nebuni-
Mergi direct la: